Ми звикли до того, що в сучасних магазинах для садівників представлено безліч різних препаратів і засобів для догляду за рослинами. Ця різноманітність інсектицидів та інших складів допомагає боротися з хворобами та комахами, ефективно вражаючи та викорінюючи їх. Але такі методи боротьби не завжди позитивно впливають на самі городні культури.
Бажання зберегти врожай і при цьому повністю забрати причину всіх неприємностей породжує складний вибір. Ми розриваємося між ефективністю та екологічністю, найчастіше, вибираючи перший варіант. Але в питанні боротьби з комахами, які нещадно пригнічують у процесі своєї життєдіяльності наші рослини на городі, я знайшов золоту середину. І, що найприємніше, вирішення проблеми знаходилося, так би мовити, на поверхні, а вигадано було далеко не в наш час. Десятки років наші бабусі та дідусі використовували звичайну золу, як найдієвіший спосіб порятунку городу від комах-загарбників. То чому б і нам не скористатися? Якщо вам ця тема теж актуальна, запрошую вас до прочитання блогу avantura.com.ua сад та город.
Гусениця, попелиця, вогнівка, колорадський жук, ниркова моль, борошниста роса, равлик і слимаки
Навала цих непроханих гостей завжди викликає безліч незручностей для будь-якого дачника. Проблема у тому, що з несвоєчасному виявленні шкідників, вигнати їх із городу стає набагато складніше. Клопіт полягає і в тому, що не кожен дачник може швидко виявити поширення комах, а час є одним з основних ресурсів у городному питанні.
Ознаки появи комах:
- Утворення тонкого шару тягучого павутиння на поверхні листя рослини.
- Наявність залишків личинок.
- Залишки “надкусаного” листя на землі.
- Зміна структури листя та його пошкодження по краях або в центрі.
- Пошкодження плодів із зміною кольору.
- Пожовтіння або в’янення рослини.
Приготування та застосування розчину з деревної золи від комах
Для цього знадобиться всього два інгредієнти – окріп та зола. Так, в 10 л рідини, доведеної до кипіння, необхідно поступово ввести близько 400 г золи, ретельно перемішуючи склад. Отриманий розчин потрібно залишити на кілька днів, після чого ним можна оприскувати.
Використання золи в сухому вигляді від чорної ніжки, кили, мурах та хрестоцвітих блішок
Кіла та чорна ніжка вражає молоді сходи рослин. Першою ознакою цього процесу є почорніння основи сходів, з наступною зміною тургору. Щоб цього не допустити, рекомендую додавати в лунки при посадці трохи золи. А для протидії мурахам і хрестоцвітим блішкам, можна використовувати золу як запилювач. Незважаючи на всю простоту методу, він є найбільш ефективним та безпечним, що перевірено не лише особистим досвідом, а й досвідом наших предків.