Информационно-развлекательный блог

Загальний холестерин немає значення. А що має?

Загальний холестерин немає значення. А що має?

Регулярно чуємо: “У мене нормальний холестерин!” Це не означає, що з обміном холестерину все гаразд, що немає атеросклерозу, що не підвищений ризик інсультів та інфарктів. Загальний холестерин може бути 6,5 ммоль/л – і з обміном все чудово, ризик низький і повний дзен. Загальний холестерин може бути 4 ммоль/л з грубою дисліпідемією, яка потребує агресивної тактики для зниження високого ризику ускладнень. Таблицю норм холестерину у жінок дивіться за цим посиланням https://vabos.com.ua/tablicya-xolesterin-norma-u-zhinok-za-vikom/.

На сьогоднішній день загальний холестерин використовується тільки для розрахунку показника неЛПЗЗ, що використовується в шкалі первинної оцінки ризику SCORE2. Підвищений загальний холестерин не є показанням до лікарської терапії та не впливає на прогноз. Реальне клінічне та прогностичне значення мають ЛПНЩ, ЛПЗЩ, неЛПЗЩ, тригліцериди. Виходить, що все інше, але не загальний холестерин.

ЛПНГ повинні стабільно утримуватися нижче за цільовий рівень, що залежить від категорії серцево-судинного ризику: низький <3,0 ммоль/л, помірний <2,6 ммоль/л, високий <1,8 ммоль/л, дуже високий <1,4 ммоль /л, екстремально високий <1,0 ммоль/л.

Тригліцериди повинні бути <1,7 ммоль/л у всіх. Підвищення в інтервалі 1,7 – 2,3 ммоль/л вимагає суворого чесного ЗОЖ та перегляду через 3 місяці, у разі недосягнення безпечного рівня нижче 1,7 ммоль/л – медикаментозної корекції.

Загальний холестерин немає значення. А що має?

ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності) повинні бути вище 1,0 ммоль/л у чоловіків та вище 1,3 ммоль/л у жінок.

неЛПЗЗ, що розраховуються як загальний холестерин мінус ЛПВЩ, аналогічно ЛПНЩ залежать від ризику ССО: помірний <3,4 ммоль/л, високий <2,6 ммоль/л, дуже високий <2,2 ммоль/л, екстремальний <1,8 ммоль / л.

На тлі прийому препаратів, що впливають на обмін холестерину (статини, езетимиб, фібрати, еволокумаб, алірокумаб, інклісіран, омакор), концентрація загального холестерину зовсім втрачає своє значення, сама вона нам зовсім нецікава. А здається він на тлі терапії виключно для розрахунку неЛПЗЗ та оцінки динаміки цього показника.

Не треба здавати кров на:

  • загальний холестерин
  • загальний холестерин та тригліцериди
  • загальний холестерин та ЛПНЩ
  • та будь-які інші шматочки ліпідограми у всіх варіаціях

Для оцінки прогнозу визначення тактики лікарю потрібні загальний холестерин, ЛПНГ, ЛПВЩ і тригліцериди. І зайвих у тому числі немає.

Будьте здорові, вчасно звертайтеся до компетентних лікарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *